Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Edgeware StreamPilot Norveç’te Canlı Yayında
Edgeware StreamPilot Norveç’te Canlı Yayında
21.12.2020 13:07

Norveçli yayıncı tarafından işletilen internet görüntü akış hizmeti TV 2 Sumo, canlı yapımlar için Edgeware’in bulut tabanlı çoklu CDN dağıtım platformu StreamPilot kullanıyor. Buna TV 2 Sumo ile başarılı bir test sürecinden ve diğer müşterilerle denemelerden sonra başladı.

Deneyim kalitesini (QoE) iyileştirmek için oturum içi dağıtımda geçiş, değişiklik ve sonlandırma yetenekli StreamPilot, yayıncılara ve içerik sağlayıcılara çoklu CDN ortamlarında OTT TV dağıtımlarını denetleme imkânı veriyor. CDN ile müşteri arasında denetim yüzeyindeki stratejik konumu, StreamPilot’ı hem CDN hem de müşteriden habersiz yapıyor ve kullanıcılara gerçek zamanda dağıtımı ölçme, yönetme ve görme imkânı veriyor. StreamPilot bulut hizmetini başarıyla test eden TV 2 Sumo, televizyon yayınlarını daha da zenginleştirmek için StreamPilot platform üzerindeki diğer hizmetleri de değerlendirmeye devam edecek.

Edgeware Kurucusu ve StreamPilot Ürün Müdürü Kalle Henriksson şunları söyledi:  “Gittikçe daha fazla TV sağlayıcının ve operatörün teknolojilerini bulut üzerine kurmasıyla beraber, yeni özelikler ve işlevleri hızlı test edip ekleme ile veri analizi ve otomatik öğrenme algoritmalarından yararlanmaları sayesinde hizmetlerini daha iyi yönetip geliştirebiliyorlar. Edgeware görüntü akış ve ağ denetimi için kritik dağıtım mekanizmaları oluşturmakta zengin deneyime sahip, ve TV 2 Sumo ile çalışması bunu daha da ilerletti. Avrupa’nın önde gelen OTT sağlayıcılarından birisi tarafından seçilmekten gurur duyuyoruz ve bu deneyimi kritik öneme sahip bulut ortamları içerisine taşıyoruz. TV 2 Sumo’nun bu kadar deneyimli ve teknik açıdan donanımlı ekibiyle çalışmak bir ayrıcalık

StreamPilot’un kısa sure önce çıkan AutoPilot özelliği, otomatik QoE iyileştirme işlevi ve çoklu CDN oturum verisinin bir arada sunumunu sağlıyor. StreamPilot, bir yazılım hizmeti (SaaS) olarak sunuluyor.  

Edgeware ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 474 09 27 numaralı telefondan Orsatek’i arayabilirsiniz.