Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > AEQ Sponsorluğundaki “2019 Dünya Radyo Günü” Ödülünü NAB Aldı
AEQ Sponsorluğundaki “2019 Dünya Radyo Günü” Ödülünü NAB Aldı
27.03.2019 12:16

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından bir iletişim aracı olarak radyonun önemine değinmek ve uluslararası radyo yayıncıları arasındaki etkileşimi artırmak için 13 Şubat Dünya Radyo Günü olarak ilan edildi. Bu kapsamda 2011’den beri her yıl 13 Şubat’ta “Dünya Radyo Günü” farklı temalarla kutlanmaya başlandı.

Dünya Radyo Günü’nü kurma fikri ise ilk olarak İspanya Radyo Akademisi Başkanı Jorge Álvarez tarafından olgunlaştırıldı. Kasım 2011’de yapılan 36. UNESCO Genel Konferansında “Dünya Radyo Günü”  ilan edildi. İspanyol Radyo Akademisi 2012 yılında, bu özel günü tanıtmak ve dünyada prestijini arttırmak için Uluslararası Dünya Radyo Günü Komitesi’nin kurulmasını sağladı.

AEQ firmasının sponsorluğunu yaptığı İspanyol Radyo Akademisi tarafından verilen “Dünya Radyo Günü” ödülünü NAB (National Association of Broadcasters) aldı. Ödül töreni, Washington DC’deki NAB merkezinde yapıldı. Ödül, İspanya Radyo Akademisi Başkanı Jorge Álvarez tarafından Senatör Gordon Smith’e verildi.

Yayıncılık sektöründe yaklaşık 40 yılı geride bırakan İspanyol AEQ firması, uzmanlık ve tecrübesini birleştirdiği radyo, televizyon yayıncılığı, multimedya, otomasyon sistemleri sektörlerine ürün geliştirmeye devam ediyor. Tüm tasarım ve üretim süreçlerinde AEQ’nun sektör yapısına özel olarak geliştirdiği “kalite güvence programı” dâhilinde ürettiği yeni nesil tasarımlarını, kullanıma özel çözümler ile sunan AEQ, zengin ürün portföyü ve uygun fiyat politikasıyla da destekleyerek sektörde öncelikle tercih edilen markalar içinde yerini koruyor. 

AEQ ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0312 438 68 18 numaralı telefondan İdeapro’yu arayabilirsiniz.